Black Hat SEO (BHS)

Co to jest Black Hat SEO (BHS)?

Niektóre techniki SEO mogą bezpośrednio naruszać zasady i wytyczne ustalone przez wyszukiwarki. Mowa o Black Hat SEO, w skrócie BHS. Techniki te wprowadzają w błąd wyszukiwarkę i podnoszą pozycję strony, mimo że pozycja ta nie powinna być tak wysoka.
Metody pozycjonowania BHS nie są zgodne ze wskazówkami dla webmasterów, niemniej jednak niektóre agencje SEO stosują taki techniki. Przykładem Black Hat SEO jest m.in. spamowanie. Taka technika nie tylko wprowadza w błąd algorytmy wyszukiwarek, ale także obniża jakość wyników wyszukiwania i zwiększenie ruchu na stronie.

Black SEO a White SEO

Techniki White SEO dają powolne wyniki, ale przez długi czas. To są korzystne zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek. Z kolei Black Hat SEO zapewnia szybkie wyniki, ale na krótki czas i jeśli wyszukiwarka dowiaduje się zatem o nieetycznych działaniach strony strona może również zostać ukarana.

Black Hat SEO – konsekwencje

Strona tworzona jest głównie dla robotów wyszukiwarki, a nie użytkowników. Tego rodzaju pozycjonowanie jest ryzykowne, ponieważ może doprowadzić nawet do usunięcia strony z indeksu wyszukiwarki.