Budowanie zaplecza

Na czym polega Budowanie zaplecza?

Czym jest zaplecze pozycjonerskie?

Dzięki budowaniu zaplecza, możliwe jest skuteczne podniesienie witryny w oczach Google. Stanowi ono bazę pozycjonowanej witryny. Zaplecze to najprościej rzecz ujmując sieć stron czy też artykułów powiązanych tematycznie z pozycjonowaną witryną. Na tego typu stronach umieszcza się linki, które prowadzą albo bezpośrednio do naszej witryny, albo do artykułów sponsorowanych, w których umieszczone zostały linki również do pozycjonowanej strony. Funkcję zaplecza pozycjonerskiego mogą pełnić:

  • blogi,
  • katalogi tematyczne,
  • proste, mało rozbudowane strony www,
  • precle (ang. presell pages) – serwisy umożliwiające użytkownikom dodawanie artykułów z umiejętnie wplecionymi linkami.

Jak zbudować zaplecze SEO?

Przy budowaniu zaplecza ogromną rolę pełni linkowanie. Im więcej treści i linków, tym lepiej. Mocne zaplecze to klucz do odniesienia sukcesu w sieci. Budowanie zaplecza należy rozpocząć od wykupienia hostingu i dużej liczby domen. Oczywiście wiąże się to z kosztami. Samo prowadzenie zaplecza, czyli dodawanie treści, jest zajęciem pracochłonnym i należy poświęcić temu sporą ilość czasu. Jednak efekty są imponujące. Pozycjonowana strona nie tylko szybko osiągnie wysoką pozycję w Google, ale także długo ją utrzyma.