Indeksowanie

Co to jest Indeksowanie?

Indeksowanie strony polega na dodaniu jej do Google’a. Roboty Google’a nie tylko odwiedzają już istniejące strony, ale badają także strony, które dopiero powstały i decydują o tym, czy dana witryna będzie wyświetlała się w wynikach wyszukiwarek. Tak więc jeśli strona nie przejdzie tego procesu, czyli nie będzie widoczna w Google, nie ma mowy o jej pozycjonowaniu. Jak długo trzeba czekać, aż robot wyszukiwarki zajmie się indeksacją strony www? Nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ robot Googe’a może wejść na stronę w ciągu 24 godzin albo odwiedzić ją nawet po kilku tygodniach. Jedno jest pewne, tylko poprawnie zoptymalizowana strona będzie szybko indeksowana i równie szybko pojawi się w wynikach wyszukiwarek zajmując wysoką pozycję.

Jakie elementy wpływają na szybką indeksację strony?

  • linki wewnętrzne – robot odwiedzi każdą podstronę, na której został umieszczony odnośnik i musi on prowadzić do określonej witryny (są to tzw. przyjazne linki)
  • treści zawarte na stronie – powinny być unikalne i wartościowe, czyli powinny zawierać słowa kluczowe, na które pozycjonowana jest witryny.
  • Przy pozycjonowaniu strony ważne jest jest bieżące aktualizowanie i dokonywanie zmian w postaci dodawania nowych treści itp. Wówczas roboty indeksujące częściej odwiedzają witrynę i widzą, że cały czas coś się na niej dzieje, a to z pewnością pozytywnie wpływa na podnoszenie pozycji strony w rankingu top10.