Linkowanie

Co to jest Linkowanie?

Linkowanie to budowanie sieci linków pod stronę www. Działanie to wpływa na zwiększenie pozycji witryny w wyszukiwarkach. Budowanie sieci wartościowych linków powinno być zgodne z zasadami wyszukiwarek. Linkowanie jest bardzo ważnym elementem pozycjonowania, wpływa na to nie tylko odpowiednia ilość linków, ale także ich struktura oraz rozmieszczenie w odpowiednich miejscach. Przy pozycjonowaniu ważna jest więc nie tylko liczba linków, ale także ich jakość oraz naturalność.

Linki zewnętrzne i wewnętrzne

Linkowanie zewnętrzne – to umieszczanie linków do innych witryn. Linki te mogą prowadzić zarówno do strony głównej, jak i innych podstron. W jaki sposób tworzy się linki zewnętrzne? Można je zdobywać z katalogów, profili społecznościowych, a także z serwisów tematycznie powiązanych z naszą stroną.

Linkowanie wewnętrzne – polega na tym, aby przy pomocy niewielkiej liczby kliknięć przenieść się do dowolnej podstrony całego serwisu. Audyt strony wskazuje, czy linki wewnętrzne użyte na stronie są przyjazne nie tylko dla użytkowników, ale także dla robotów wyszukiwarek, czy prowadzą do istniejących stron itp.