Przekierowanie URL

Co to jest Przekierowanie URL?

Przekierowanie strony to działanie polegające na automatycznym poinformowaniu przeglądarki, że ma skierować użytkownika na inną witrynę po wpisaniu konkretnego adresu. W jakim celu stosuje się przekierowania URL? Przede wszystkim w przypadkach, kiedy strona, z różnych przyczyn, staje się nieaktywna lub występują na niej błędy. Jeśli zależy nam na tym, by nie stracić i nie zniechęcić użytkowników odwiedzających naszą witrynę, dobrze byłoby zastosować tego typu przekierowanie.

Rodzaje przekierowań

301 – to tzw. przekierowanie stałe. Osoby odwiedzające naszą stronę od razu trafiają na nową domenę. Jest to najczęściej stosowany typ przekierowań stron internetowych. Co ze starym adresem URL? Zostaje on wyrzucony z indeksu.
302 – to tzw. przekierowanie tymczasowe. Witryna jest dostępna pod nowym adresem tylko na jakiś czas, a nie na stałe. Jest to znaczące zwłaszcza dla algorytmów indeksujących Google’a. Różnica między przekierowaniem 301 a 302 jest taka, że w drugim przypadku, zarówno stary, jak i nowy adres witryny są indeksowane.
303 – tego rodzaju przekierowanie stosowane jest w formularzach metodą POST. Wykorzystuje się je w sytuacjach, kiedy przekierowanie następuje po wysłaniu formularza. Wówczas przeglądarka nie będzie wysyłała formularza ponownie. Przekierowanie 303 wykorzystywane jest bardzo rzadko.