SEO

Co to jest SEO?

SEO (ang. Search Engine Optimization) to optymalizacja serwisów w wyszukiwarkach internetowych. Polega na dokonywaniu specjalistycznych działań mających na celu promocję strony www, czyli dbanie o to, aby była popularna, a co za tym idzie – zajmowała najwyższą pozycję w naturalnych wynikach wyszukiwania. Zwiększenie widoczności strony w Internecie

Działania SEO polegają na dostosowywaniu stron internetowych pod roboty Google’a (Googlebot), które indeksują serwis za pomocą odpowiednich odnośników. Aby serwis działał poprawnie i mógł zdobywać jak najwyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych, należy przestrzegać pewnych reguł, a mianowicie:

  • zbadać kod źródłowy strony,
  • przygotować odpowiednie tytuły podstron, metatagi itp.,
  • użyć odpowiednich odnośników do stron (tzw. linkowanie),
  • nasycić treści właściwymi słowami kluczowymi,
  • zamieszczać grafiki z poprawnymi opisami.

To tylko część działań SEO, którymi zajmują się specjaliści z tej dziedziny. Proces optymalizacji strony jest więc dość skomplikowany i wymaga czasu, ale efekty przynoszą naprawdę wiele korzyści. Większa widoczność serwisu w sieci przekłada się na zwiększenie ruchu na stronie, czyli sukcesywne zdobywanie coraz to większej liczby potencjalnych klientów.