WSO

Co to jest WSO?

WSO (ang. WebSite Optimization) to optymalizacja strony internetowej. Skrót pochodzi od angielskiej nazwy WebSite Optimization. Jest to ogół działań mających na celu zoptymalizowanie treści strony internetowej pod kątem lepszej jej widzialności przez wyszukiwarki internetowe.
Od lat największą popularnością cieszy się wyszukiwarka Google, stąd też optymalizacja SEO ma na celu głównie poprawienie widoczności określonej witryny w naturalnych wynikach wyszukiwania właśnie w tej wyszukiwarce internetowej.

Optymalizacja SEO obejmuje:

  • optymalizację opisów description i opisów title,
  • modyfikację już istniejących treści zawierających frazy, po których strona będzie indeksowana przez wyszukiwarki,
  • korzystanie z narzędzi Google (Google Analytics, Planer słów kluczowych itp.), by strona zaistniała w naturalnych wynikach,
  • linkowanie wewnętrzne – budowanie sieci linków pod strony www.

Optymalizacja SEO przeprowadzana jest na dwóch płaszczyznach – technicznej, związanej z optymalizacją kodu źródłowego oraz treści – poprzez dobór fraz kluczowych, tworzenie wartościowych treści na stronie, zadbanie o odpowiednie tytuły podstron itp. Warto podkreślić, że coraz częściej optymalizacja dotyczy także grafiki. Wszelkie zdjęcia, obrazki zawarte na stronie serwisu, także zostają objęte optymalizacji. Zwraca się uwagę to, by grafika miałą odpowiedni format, wymiary, opis itd.